światowe wybory, czyli co Świat Książki mi zafundował

Światowy stos;) czyli boski Chłopiec z sąsiedztwa - debiut Irene Sabatini (notka niedługo), porażające Niebiosa są puste Avroma Bendavid-Vala, Wszyscy jesteśmy Nomadami Małgorzaty Dzieduszyckiej-Ziemilskiej okraszone cudnymi zdjęciami i kobieca w trzech odsłonach, czyli Trzy kobiety w dobie ciemności Sylvie Courtine-Denamy - to moje lektury na najbliższy czas:)

Chłopiec z sąsiedztwa Irene Sabatini to historia miłosna osnuta na wątku politycznym, czyli mezalians wyznań, przekonań i koloru skóry w Zimbabwe za dyktatury Mugabe. 

Niebiosa są puste Avroma Bendavid-Vala przypomina historię Miedzianki - znikający Trochenbrod, czasy okupacji, wspomnienia podparte obrazami. Zapowiada się na wzruszającą podróż. 

Podróż to też Wszyscy jesteśmy Nomadami Małgorzaty Dzieduszyckiej-Ziemilskiej - tak barwne zdjęcia, jakich dawno nie widziałam. Ciekawa kultura mongolska, uśmiechy, soczyste barwy, przenikające powietrze. Smakuje:) 

Trzy kobiety w dobie ciemności Sylvie Courtine-Denamy skusiły mnie rzetelnymi opowieściami o silnych kobietach.

Zaczęłam od tej, której zapragnęłam, jak tylko ją ujrzałam - od Chłopca z sąsiedztwa, teraz stoję przed trudnym wyborem między dalekimi podróżami, a mocnymi wrażeniami. hmm?

19 komentarzy:

 1. Może dalekie podróże? W końcu mamy czas wakacji :) Przeczuwam wiele dobrych chwil z lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny stos, życzę miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o Chłopca z sąsiedztwa, to bardzo mi się ta powieść spodobała, ale myślę, że polski wydawca zdecydowanie za wiele odkrył w notce wydawniczej... Będę czekać na recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny stos. Przyjemnej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie czytam "Trzy kobiety w dobie ciemności" - trudna lektura, ale obowiązkowa jak dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję Wszystkim;) Będzie trudno wybrać, a jeszcze trudniej wciągnąć się po książce Sabatini;/ muszę ochłonąć;)

  OdpowiedzUsuń
 7. U Ciebie zawsze są ciekawe stosiki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Padma ;) jakby te u Ciebie nieciekawe były hihi

   Usuń
 8. życzę udanej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na hasło "Miedzianka" od razu wyostrzam wzrok. Premiera "Niebiosa są puste" jakoś mi umknęła, a to książka, która bez wątpienia należy do gatunku tych w szczególny sposób mnie interesujących. A poczułam się jeszcze bardziej zaintrygowana, gdy okazało się, że opisany przez Avroma Bendavid-Vala Trochenbrod to ten sam Trochenbrod z "Wszystko jest iluminacją" Jonathana Safrana Foera. Teraz to już muszę, bo się uduszę ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zosik ja nie wiem, czy ta premiera już była???? A Trochenbrod znajdę też u Foera? Nie wiedziałam - Wszystko jest iluminacją jeszcze czeka ... chociaż już zaczęte jakiś czas temu;) Ale Strasznie głośno ... jestem zauroczona!
   Nie duś się, nie duś! Gdyby coś - służę pożyczką listowną:)

   Usuń
 10. Mam w planach Trzy kobiety w dobie ciemności. Udanej lektury

  OdpowiedzUsuń
 11. Edyta Stein odegrała ważną rolę w moim życiu, dlatego szukam wszędzie "Trzech kobiet...", ale jeszcze nie udało mi się ich nigdzie dorwać. Jak spotkam, od razu kupię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Snoopy podobnie, jak z Niebiosa są puste nie wiem, czy Trzy kobiety miały już swoją premierę:(? To sierpniowe premiery, więc niektórych może jeszcze nie być w księgarniach?? Ale musiałabyś dla pewności sprawdzić na stronie Weltblidu.

   Usuń