to, co lubię - czyli mała przerwa z moją muzyką i niespodzianka dla Claudette

Jakiś czas temu pomyślałam sobie, że dobrze będzie zrobić mały przerwynik muzyczny, i chyba nadszedł do tego odpowiedni czas.
Otóż ostatnio nie mam ani nastroju ani pomysłów, aby cokolwiek pisać. Książki przeczytane leżą i czekają na jakąkolwiek, choćby najkrótszą notkę o nich, ale ja wolę podzielić się z Wami tym, co ostatnio słuchamy i tym, czego słucham ja wybierajac się na "wycieczkę" do miasta.

Zacznę od tego, że płytę z muzką Bollywood (Heart Bollywood) nabyliśmy dziwnym trafem, strzelając właściwie w ciemno, bo nie znaliśmy wykonawców tej muzyki na tyle, aby kierować się nazwiskami. To był jednak strzał w dziesiątkę. Do tej muzyki wracamy często, a w obawie, że za chwilę płyta nie będzie nadawała się do słuchania rozpoczęlimy poszukiwania podobnej.

Może macie jakie doświadczenia i możecie podzielić się ze mną dobrymi tytułami i wykonawcami "bollywood"?
To tylko wybrane utwory z płyty.
A teraz coś, co szczególnie ostatnio wprost uwialbiam słyszeć w uszach w mieście. Ta muzyka przenosi mnie w inny wymiar. Wszystko wokół spowalnia, a ja zdaję się płynąć. Niesamowite wrażenie, polecam. Niesamowite!!


Claudette informację o niespodziance ufundowanej przez wydawnictwa: Noir sur Blanc, WAB oraz Muza znajdziesz na fb-kowej stronie Czytania:)

6 komentarzy:

 1. Ja polecam to http://www.youtube.com/watch?v=eHZn85RsrCE oraz http://www.youtube.com/watch?v=MTJVPquO9ig i wszystko pozostałe z filmów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uaaaa... Dziękuję za ten ostatni utwór :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Seso dziękuję:))

  Domi prawda, że piękny??? Mam nadzieję usłyszeć go już niedługo na żywo:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Bollywood to akurat nie moje klimaty, ale czy widziałaś może film 'Nazywam się Khan'? Ilekroć widziałam końcówkę (praca w kinie), płakałam wraz z całą salą... Niesamowite wrażenie!

  'Ave Maria' brzmi pięknie w tej aranżacji - aż ciarki przechodzą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Posłuchałam sobie byłam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Futbolowa to może dziwne ale do filmów mnie nie ciągnie:)

  Margo :))

  OdpowiedzUsuń