Więzień nieba - C. R. Zafon - KONKURS!Właśnie kończę lekturę trzeciej części serii Cmentarza Zapomnianych Książek Carlosa Ruiza Zafona - Więzień nieba. Powrót do księgarni Sempere i Synowie wymagał zagłębienia się w zakamarki mojej pamięci i przypomnienia sobie poprzednich dwóch części, które czytałam lata świetlne temu:) Coś tam udało mi się odkopać, resztę pamięć odtworzyła czytając książkę i jako tako kojarzę.
Jakąż radość sprawiło mi ponowne znalezienie się wśród półek z tomiszczami, w cieniu i kurzu rodzącym się z tysięcy starych stron ksiąg, ach jakaż to radość! Móc znowu powrócić na ulice Barcelony ubiegłego wieku, zatopić się w mroczne tajemnice z Danielem Sempere, wiecznie ciekawskim, choć już statecznym ojcem i mężem - i tu znowu miły powrót do starych przyjaciół i historii ich miłości. Fermin - hmmm któż by go nie pamiętał? Jednak, czy Fermin pamięta sam siebie? Taką tym razem zagadkę rozwiązuje Daniel. Badając i tworząc na nowo przeszłość i życie Fermina Romero de Torres.
Nie napiszę tym razem nic więcej, bo po pierwsze do końca tej wciągającej bez litości opowieści pozostało mi kilka stronic, a po drugie nie będę przecież pozbawiać wszystkich tych, którzy czekali na dalsze przygody Daniela i jego wybawcy Fermina przyjemności czytania, tym bardziej, że książkę chcę podarować tej osobie, która najlepiej przybliży mi poprzednie wyprawy do Cmentarza Zapomnianych Książek! Wierzę, że wiele osób książkę już posiada, i albo delektuje się właśnie jej lekturą, albo zamierza ten przyjemny czas spędzić w najbliższej przyszłości. Jednak może znajdą się takie osoby, które przeszłość rodziny Sempere są w stanie przybliżyć mi na tyle, abym mogła łatwo znaleźć się w snutej przez mgłę i deszcz barceloński historii?
Tak więc, aby była jasność, dla wszystkich chętnych na trzecią część opowieści autorstwa Zafona  - Więzień nieba przygotowałam konkurs, w którym nagrodą będzie właśnie książka (niestety, ubolewam strasznie - wydałam poprzednie części, więc nie ma sensu abym trzymała tę jedną - chętnie oddam jakiemuś fascynatowi Zafona). Wystarczy w komentarzach opisać, przybliżyć mi, osobie z krótką pamięcią poprzednie części serii. Ta opowieść, która będzie najbardziej obrazowa dla mnie i otworzy czeluści mojej pamięci wygra i otrzyma Więźnia nieba. Konkurs trwa do niedzieli - czyli do 13 maja do godziny 12.

życzę weny twórczej i powodzenia!

3 komentarze:

 1. Ciągle nie mogę ustosunkować się do ''Cienia Wiatru'', i nie wiem kiedy sięgnę po drugą część no i tę. Z jednej strony chcę sie pzekonać do tego a z drugiej strony nie wiem...nie było zachwytu jakiegoś. Fajnie się czytało Cień wiatru ale oczekiwania chyba głupio narosły i miałam inne...

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie zaczęłam ją czytać i coś mi się zdaje, że pokocham Zafona miłością bezgraniczną:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj , szkoda . Nie zdążyam. :( pozdrawiam.
  bozbar@onet.pl

  OdpowiedzUsuń