YOAV


YOAV - CLUB THING

Clipart music MySpace Wideo


Yoav Sadan urodził się w Izraelu lub w Republice Południowej Afryki. Różne źródła podają inne informacje na ten temat, ponieważ jego rodzice pochodzą właśnie z tych dwóch różnych krajów. A muzykę, którą wykonuje lubię za oryginalność bowiem Yoav poza swoim głosem wykorzystuje jedynie dźwięki gitary akustycznej.

Jestem raczej typem człowieka ceniącego ciszę i to nie tylko wtedy gdy pracuję, ale lubię też czasami po prostu posiedzieć w ciszy, więc muzyka jest dla mnie małym świętem. Jednak nie ma dnia abym nie wysłuchała kilku utworów muzycznych, lecz ciągłe towarzyszenie muzyki męczy mnie. Kiedy jednak coś bardzo przypadnie mi do słuchu jest często maltretowane ;)) podobnie jak powyższy wykonawca.

W kolejnym poście zamieściłam link do Yasmin Levy i utworu Aido Kerida (Żegnaj miłości) - tylko link ponieważ video, które nadawałoby się do oglądania nie znalazłam. Yasmin to izraelska piosenkarka, wykonująca przede wszystkim muzykę sefardyjską inspirowaną flamenco. Urzekła mnie jidysz z hiszpańskim akcentem. I słucham jej też teraz na przekór panu, który myślał, że jesteśmy z mężem z zabitej deskami wsi, do której nie dociera muzyka i chciał się biedaczyna pochwalić, że on taki "znawca muzyki" hm hm, słucha coś czego my, ograniczeni ludzie nie znamy. Nie wiedział biedak, że Yasmin znam od dawna, że jej muzyka towarzyszyła mi codziennie przy pierwszej przerwie w pracy, bowiem jeden z lekarzy przyjeżdżający o tej właśnie godzinie słuchał (dość głośno) Yasmin Levy w samochodzie - wiecie co oznacza słuchać dość głośno w samochodzie? oznacza, że poza samochodem również słychać muzykę :) ale nie mieliśmy za złe Panu Doktorowi tak pięknej muzyki :)).

P.S. To video możecie oglądać dzięki Matyldzie, która dała mi wskazówki jak je tu zamieścić i dzięki cierpliwosci mojego Męża, który mnie niecierpliwej pomógł je znaleźć :) DZIĘKUJĘ

4 komentarze:

 1. Wokal może być :) ale wokalista za to przeszkadza psuje odbiór wizualny:D

  OdpowiedzUsuń
 2. eeee tam to zależy od punktu widzenia ;)) no i zawsze można zamknąć oczy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że udało Ci się zamieścić video. ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj Matyldo dziękuję za wskazówki i gdyby nie pomoc A. przy Twoich wskazówkach nie wiem czy by mi się udało - pisałam, że jestem przy komputerze jak kret na słońcu (wszystko przez to, że video było zabezpieczone - nieprzewidziane trudności!) DZIĘKI DZIĘKI:))

  OdpowiedzUsuń