Owoc współpracy, czyli wywiad z Małgorzatą Wardą

Właśnie wczoraj na portalu Bookznami ukazał się mój wywiad z Małgorzatą Wardą. Niezmiernie cieszę się z tego faktu. Zamieszczam tylko jego fragment, tak na pokuszenie, a do dalszej lektury zapraszam na http://www.bookznami.pl/


(...)


Stałaś się specjalistką od zaginięć? Czytając Nikt nie widział … Czytel­nik zastanawia się, jak wyglądała praca nad książką. Wiesz – zbieranie materiałów, dotar­cie do źródeł itp.


Praca nad każdą powie­ścią jest inna. Nikt nie widział nikt nie słyszał wymagała ode mnie ogrom­nego wkładu pracy! Zanim napisałam roz­działy dotyczące Moniki Litwin, musiałam zapoznać się z fachową literaturą. Zależało mi, żeby ta powieść ukazywała problem zaginięć z kilku róż­nych punk­tów widzenia: od strony rodziny, w której zaginęła ukochana córka; od strony osoby porwanej; oraz takiej, która po wielu latach dowiaduje się, że wychowywał ją porywacz. Zależało mi też na ukazaniu machiny działań pol­skiej policji, pracy psychologów oraz nie zawsze korzyst­nej roli mediów.

W pisaniu powie­ści ogrom­nie pomogła mi psycholog Ilona Powierz-Marciniak oraz Anna Suligow­ska. Obie panie były stale pod telefonem, by pomóc mi zadać bohaterom mojej powie­ści wła­ściwe pytania i znaleźć dla nich naj­od­powied­niej­szą terapię.

Pytania, które zadawali mi dzien­nikarze pod­czas promocji powie­ści, świad­czą o tym, że chyba udało mi się dość głęboko przeanalizować ten temat i zostałam zin­ter­pretowana właśnie jako „fachowiec” od zaginięć. To miłe.

Przy kolej­nej powie­ści postaram się być rów­nie dokładna.

(...)
Dziękuję Małgorzacie za współpracę i Bookznami za umożliwienie publikacji wywiadu.


fragment wywiadu pochodzi ze strony www.bookznami.pl

4 komentarze:

 1. Czytalam. Bardzo fajny wywiad, najlepsze cacko- informacja o czym bedzie nastepna ksiazka :) gratuluje wywiadu!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Monika:) Prawda, że to ważna informacja?:))Też czekam na kolejną książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję Moni! Właściwie to dopiero po Twoim wpisie dowiedziałam się o istnieniu tego portalu.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. KaBuKi Dziękuję! Teraz jeszcze możesz tam zajrzeć po recenzje książek Małgosi:)

  OdpowiedzUsuń